Bateria prysznicowa – dwa główne rodzaje

Na rynku zetknąć się można z wieloma rodzajami baterii prysznicowych, a ich wybór wbrew pozorom nie jest zbyt łatwy. Trzeba je dobrać do wystroju całej łazienki, rodzaju kabiny oraz do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Głowica baterii

To jednej z najważniejszych jej elementów. Głowica ma wpływ przede wszystkim na jakość oraz szczelność całego urządzenia. Odpowiada ona również za regulację strumienia wody oraz jej zmieszanie (by nie była zbyt gorąca). Największą uwagę zwrócić trzeba na średnicę głowicy – im większa będzie średnica, tym większy będzie przepływ strumienia wody. Najpopularniejsze obecnie (gdyż są najwygodniejsze), głowice mają około czterdziestu milimetrów średnicy.

Bateria prysznicowa – rodzaje

Te urządzenia sanitarne dzieli się zazwyczaj ze względu na to, w jaki sposób montuje się je do ściany. Są to więc:

  • Baterie naścienne, inaczej natynkowe. Instaluje się je bezpośrednio do łazienkowych rur. Tego rodzaju armatury są dosyć tanie, a przy tym łatwe w montażu. Do wad zalicza się mało nowoczesny wygląd i konieczność montażu w miejscu, gdzie znajduje się instalacja wodna.
  • Baterie podtynkowe. Stają się coraz popularniejsze, gdyż nie wymagają umieszczenia ich bezpośrednio na instalacji wodnej. W ścianie wykuwa się bruzdy, w których umieszcza się mechanizm sterujący baterii. Na ścianie (po położeniu kafelków) widać tylko dźwignię, maskownicę i wylewkę. Zalety: szeroki wybór modeli, duża funkcjonalność i niewielka ilość zajmowanego miejsca. Wady: wyższa (niż baterii natynkowych) cena i trudniejsza instalacja.

Opisywane baterie prysznicowe można znaleźć tu: https://www.ekspercilazienek.pl/baterie-prysznicowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bateria i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.